Nešpor Z. – Žaloudek, Trčka, Nešpor J., Uher – Straka (46‘ Rehák), Polášek (46‘ Rampáček), Stráník, Janulík (64‘ Hakala, 79‘ Tuček) – Matuškovič, Kůřil

Mrkvica – Hloch, Pafkovič, Balga, Sasínek – Benetka, Kočiš, Paulík, Jurčík – Wallisch (67‘ Netopilík), Jibril (89‘ Šanda)

ž.k.: 36‘ Kůřil, 41‘ Nešpor, 71‘ Stráník – 0
rozhodčí: Nikolai – Vodák, Janulík T. / Stejskal

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Reportáž Martina Daneše pro DENIK.CZ

Derby I.A třídy v Lanžhotě: diváci viděli góly jen z ofsajdů

Lanžhot (v bílém) nedokázal vstřelit branku posílenému béčku MSK.

Lanžhot (v bílém) nedokázal vstřelit branku posílenému béčku MSK. Autor: DENÍK/Martin Daneš

dnes 11:03

Lanžhot – Že padnou tři góly a zápas skončí bez branek? Ano, i to je možné. Tradiční derby fotbalové I.A třídy v Lanžhotě to dokázalo. Ani jednu ze tří tref, z toho dvou do sítě béčka Břeclavi, sudí neuznali. Favorizovaní domácí tak uhráli s posílenou rezervou Břeclavi nic neřešící remízu 0:0 a v tabulce se propadli o dvě místa dozadu.

„Nebylo to špatné utkání. Dali jsme dva góly, ani jeden pro ofsajd nakonec neplatil. Je to pohled rozhodčího, i když alespoň ten první platit mohl. Jinak je remíza celkem spravedlivá, i když v závěru jsme měli velké šance. Soupeř byl posílený, ale to neovlivníme. Byl jsem spokojený v projevem našeho mužstva, hrálo se s jistotou odzadu. Byli jsme domácí a neradi tu rozdáváme body. Ale samozřejmě je to sport," zhodnotil utkání lanžhotský stratég Petr Balga starší.

Břeclav minulé kolo prohrála 0:3 zápas o šest bodů v Šaraticích, jako jednu z mála ji tak vůbec nepostihla kontumace jednoho z deseti utkání v Jihomoravském kraji. Za neoprávněný start Netopilíka, který neměl zaplacenou registraci na FAČR, dostali nařízenou úplně stejnou prohru. A protože áčko MSK v sobotu kvůli nepříznivému vývoji zápasu střídalo jen jednou, dostala celá šestice hráčů širšího kádru áčka možnost zakopat si za béčko Břeclavi.

Na jaře rozjetý tým Lanžhota přítomnost Wallische, Jurčíka, Hlocha, Mrkvici, Kočiše nebo Benetky pořádně zabrzdila. V utkání plném nepřesností to byli hosté, kteří operovali na půlce Lanžhota, jenže v zakončení byli bezzubí. Ostatně jako hosté. Gólem zaváněla jen střela Kočiše, která o pár centimetrů minula tyč. Hed po rozehrávce se pak na špatně vyběhnutého Mrkvicu hnal Matůškovič, ovšem zakončil také těsně vedle.

Na Šlajsi nakonec dvě stovky diváků v první půli gól viděli. Po zmatcích v obraně MSK a několika odrazech se balon ocitl v síti Břeclavi, ovšem pomezní sudí odmával nakonec Kůřilovi ofsajd. Tomu pak nepomohly ani vehementní protesty, navíc viděl z rukou hlavního arbitra žluté napomenutí.

Ani po změně stran se v Lanžhotě fanoušci nepřestali dívat jen na nudu a šeď. Všichni hráči měli vychýlená mířidla, někdy až neuvěřitelně. Výjimkou byl únik Matůškoviče, kterého vychytal Mrkvica, a Benetkova dalekonosná rána, s níž si Nešpor také poradil. Největší vzrušení tak přinesly jen další góly z ofsajdu. V 75. minutě se chytil do ofsajdové pasti domácí Matůškovič, pět minut před koncem zápasu zase Kočiš-Kovaľ.

A když střídající Netopilík nastřelil v 86. minutě tyč lanžhotské brány, rozešli se oba soupeři smírně.

„Bylo to klasické derby, bojovné, mně osobně se to líbilo. Mohli jsme vyhrát, ale stejně dobře jsme mohli třeba 0:2 prohrát. Byla tam spousta šancí na obou stranách, ale mušky byly dost vychýlené. Až ti kluci fotbalově dorostou, budou je proměňovat. Zatím ještě nedorostli," dodal trenér béčka Břeclavi Marcel Houška.

LANŽHOT – MSK BŘECLAV B 0:0

ŽK: Nešpor J., Kůřil, Stráník (všichni LAN)

Diváků: 200

Střely na bránu: 8:7 (v poločase 2:2)

Rohy: 4:5 (0:2)

Lanžhot: Nešpor Z. – Žaloudek, Nešpor J., Uher, Stráník – Trčka, Polášek (46. Rampáček), Straka (46. Rehák), Janulík (64. Hakala, 79. Tuček) – Matůškovič, Kůřil

Břeclav B: Mrkvica – Hloch, Balga, Pafkovič, Benetka – Sasínek, Paulík (K), Kočiš-Kovaľ, Jurčík – Wallisch (67. Netopilík), Adams (88. Šanda)

19 Tuček Patrik U 12 0 0 0

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...