Kovář – Žaloudek, Hakala, Rehák, Uher – Matuškovič, Straka, Polášek (76‘ Suchánek), Bartoš – Kůřil (78‘ Hrnčíř), Janulík

Nedvědický – Knotek (83‘ Lamáček), Antoš Z., Mikéska – Zajíc, Habáň, Balous (66‘ Hroudný), Antoš M. (71‘ Šeďa) – Novák (46‘ Kasan) – Hofr (83‘ Měchura)

branky: 27‘ + 48‘(pk) + 74‘ Kůřil Zdeněk – 85‘ Lamáček Libor
ž.k.: 32 Straka, 37 Kůřil, 53 Žaloudek - 28 Bidmon, 49 Kasan, 90+2 Antoš Zd.
rozhodčí: Šišma - Marek, Kopřiva

Stadion: Na Šlajsi, Lanžhot

Komentář

Zápas začal ve vlažnějším tempu, ale hned ve 3‘ nechali domácí trestuhodně hlavičkovat hráče hostí, který ale z dobré pozice mířil nad. V 10‘ kontrovali domácí, Polášek efektně uvolnil Kůřila, ale ten sám před Nedvědickým trestuhodně zaváhal. Vzápětí unikl po křídle Uher a jeho centr z voleje zakončil Polášek nad bránu. Po čtvrthodině v brejku hosté, hlavička Habáně však mířila opět nad bránu. Před půlhodinou hry hlavičkoval z rohového kopu osamocený Hakala těsně vedle. Po chvíli ale domácí zatlačili hosty, až se několikrát odražený míč dostal ke Kůřilovi, a ten tentokrát nedal přesně umístěnou střelou k tyči hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0. V 33‘ mohl Kůřil zvýšit náskok, když se řítil sám na Nedvědického, ten ale nohama reflexivně vyrazil. Do poločasu pak stojí za zmínku jen několik ostřejších zákroků na obou stranách.
Po návratu ze šaten nabídl rozhodčí hostům vymyšleným faulem přímý kop, nebezpečný míč však zachytil Kovář, rychle rozehrál na Kůřila a ten po sólu trefuje tyč! Vzápětí domácí zahrávali rohový kop, po kterém Nedvědický neudržel míč, ten skončil na ruce Bidmona a rozhodčí ukazuje na značku pokutového kopu. K jeho provedení se postavil Kůřil a pod břevno skóruje – 2:0. Následující minuty se vyznačovali značnou nervozitou na obou stranách, aby postupně získávali převahu domácí, při jejich festivalu šancí se však příznivci oprávněně chytali za hlavu. V 61‘ vystihl Janulík malou domů, sám před gólmanem zakončil nepřesně nad. V další minutě po pěkné kombinaci znovu sám před gólmanem Kůřil, opět jej ale gólman vychytal. V 67‘ Kůřil vysunul kolmicí Poláška, proti tomu však znovu výtečně zasáhl Nedvědický. V 72‘ po straně pronikl Žaloudek, jeho zpětnou přihrávku pak z 10 metrů Polášek přestřelil. V 74‘ se ale domácí konečně dočkali, když se míč při přímočaré akci po ose Kovář – Janulík – Bartoš dostal ke Kůřilovi a ten konečně dovršil hattrick – 3:0. Hosté se i v druhé půlce snažili, ale vinou nepřesností se k přímému ohrožení domácí branky nedostali. Přesto se jim povedlo zápas v závěru zdramatizovat, to když střídající Lamáček využil po dvou minutách pobytu na hřišti centrovaný míč a překonal Kováře - 3:1. Vzápětí se Milotice marně dožadovali pokutového kopu, aby na druhé straně Bartoš ani nadvakrát Nedvědického nepřekonal. V nastaveném čase si potom zbytečně vybíjel frustraci Antoš na Janulíkovi a jen díky benevolenci rozhodčího může být rád, že barva karty byla pouze žlutá.
Lanžhot si tak zaslouženě připsal tři body.

Ohlasy

Agro Milotice:
„Soupeř byl hratelný. O lepší výsledek a body jsme se připravili vlastními chybami sami,“ řekl hostující trenér Milan Bidmon. "Nezačali jsme vůbec špatně, pětadvacet minut bylo dobrých. Pak jsme udělali chybu, kterou soupeř potrestal. Ve druhé půli jsme chtěli výsledek zvrátit, ale po zaváhání brankáře Nedvědického Lanžhot z penalty zvýšil,“ uvedl hostující trenér. „Chtěli jsme si zkusit první A třídu a někteří kluci sami vidí, jak na tom jsou. Bez tréninku se fotbal opravdu hrát nedá. I když jsme ale poslední, nic nevzdáváme. Budeme bojovat dál,“ dodal Bidmon.

Aktuální články

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...