Kovář – Žaloudek, Suchánek, Hakala, Uher – Straka, Trnovec, Herman, Bartoš (85‘ Hrnčíř) – Hesek (81‘ Venglovič), Rehák (90‘ Škrobáček); náhr. Osička

Myšák – Macek, Kadlčík, Koplík M., Kundrata – Ňorek, Vybíral (75‘ Kordula), Koplík L., Kotásek – Brezina (66‘ Dohnálek), Bábíček (71‘ Kopl); náhr. Blaha, Vacenovský, Chromý

branky: 29‘ Hesek Boris, 46‘ Herman Alexander, 55‘ Bartoš Miroslav
ŽK
: 41‘ Rehák, 54‘ Trnovec, 60‘ Herman, 78‘ Uher – 36‘ Bábíček, 40‘ Kotásek
diváků: 550

Za pěkného hodovního počasí začal zápas příležitostí domácích, když v 2 min. zahrál trestný kop Hakala a Suchánek hlavičkoval nad. V 6 min. chyboval Trnovec a Bábíček se téměř dostal k míči, ale Kovář dobře četl hru a zneškodnil. V 7 min. zahrál Bartoš rohový kop na Hakalu a na jeho střílený centr nedosáhl Rehák. V 11 min. mohl otevřít skóre Žaloudek, když se řítil sám na Myšáka, ale jeho střela skončila jen na tyči hostující brány. V 16 min. odpověděli šancí hosté, po zaváhání domácí obrany Bábíček posunul na Brezinu, toho ale vychytal Kovář. Ve 23 min. znovu zahrozili hosté když Bábíček přehodil vyběhnuvšího Kováře, toho však zastoupil Hakala a odhlavičkoval míč do bezpečí. Ve 29 min. poslal Suchánek dlouhý míč na Heska, hostující stopeři míč podcenili a domácí útočník se řítil z boku sám na Myšáka a střelou k tyči otevřel skóre zápasu – 1:0. Po dalších třech minutách mohli domácí zvýšit, když po pěkné akci Herman – Bartoš – Hesek posledně jmenovaný minul bránu a tak první půle vyzněla pro domácí.
Druhá půlka začala pro Lanžhot více než dobře, když hned v úvodní minutě posunul Trnovec na Hermana a ten z 25m vymetl šibenici Myšákovi branky – 2:0. V 55 min. zahrávali Ratíškovice rohový kop, míč zachytil Kovář a rychle rozehrál na Hermana, ten potáhl po pravé straně a předložil do vápna ideálně Bartošovi, který ačkoli faulován zvýšil na 3:0. V této fázi domácí zcela ovládli hru a jen ojediněle pouštěli míč, soupeř ze Slovácka se s výsledkem smířil a tak se zápas odehrával ve velké pohodě ze strany domácích. V 72 min. si s chutí hrající domácí vytvořili další šanci, když Hesek vybojoval míč, posunul na Reháka který postupoval sám na Myšáka kterého přeloboval, na brankové čáře však ještě zastoupil Macek a stihl míč vyhlavičkovat. Po následném rohovém kopu se dostal k zakončení Suchánek, ale z dobré pozice přestřelil bránu Ratíškovic. Hosté se pokusili zápas zdramatizovat v 76 min. když se míč v šestnáctce domácích odrazil k Mackovi, ale ten vysoko přestřelil. V závěru zápasu už domácí drželi míč a výsledek si pohlídali, připsali si tak důležité tři body, za což byli odměněni početným obecenstvem bouřlivým potleskem.

Dalibor Jančálek, asistent trenéra

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...