Na úvod přípravy vysoká prohra s třetiligovým soupeřem.

Šurkala – Šenk, Dobšíček, Dvořák, Hloch – Levčík, Simandl (K), Netopilík, Carvalho – Jurčík, Pospiš Střídali: Polách, Kruták, Wallisch, Hakala, Ulehla, Diviš, Princ, Nešpor

Uher V. – Straka, Šustr, Rehák, Matůškovič, Hakala, Bartoš, Uher P., Trčka, Stránik, Hrnčíř D., Dujsík Střídali: Hrnčíř P., Černý

Branky: 6., 29., 37. a 40. Pospiš, 8. Šenk, 47. Kruták – 10. Dujsík, 50. Tuček

Stadion: hřiště Slovan, Břeclav

Břeclavský útočník Pospiš rozstřílel na úvod přípravy Lanžhot

Třetiligoví Břeclavané (ve žluté) si v přípravě poradili s Lanžhotem, který hraje I. A třídu. Autor: DENÍK/Martin Daneš

včera 20:03

Břeclav – Z dovolené přímo do zápasu skočili fotbalisté Lanžhota. Tým z I. A třídy si domluvil na úvod letní přípravy velmi těžkého soupeře. Třetiligová Břeclav potvrdila výkonnostní rozdíl tří tříd už v první půli, kdy hlavně díky čtyřem gólům Tomáše Pospiše vedla už 5:1. Ve druhé půli dostala šanci obléct dres MSK osmička náhradníků a hra se vyrovnala. Konečný výsledek 6:2 pro Břeclavany potvrdil papírové předpoklady.

FOTOGALERIE
Třetiligoví Břeclavané (ve žluté) si v přípravě poradili s Lanžhotem, který hraje I. A třídu. Třetiligoví Břeclavané (ve žluté) si v přípravě poradili s Lanžhotem, který hraje I. A třídu.Třetiligoví Břeclavané (ve žluté) si v přípravě poradili s Lanžhotem, který hraje I. A třídu.Třetiligoví Břeclavané (ve žluté) si v přípravě poradili s Lanžhotem, který hraje I. A třídu.

Do prvního poločasu naskočila na Slovanu proti Lanžhotu silnější sestava MSK. „Prvních pětačtyřicet minut jsem na hřiště poslal to nejsilnější, co tady v současnosti máme. Tedy s výjimkou Paděry a Prokopa, kteří dostali volno. Kluci šli do zápasu z plné zátěže, ještě ráno trénovali. V první půli naprosto ovládali hru a mohli dát i více branek. Rozdíl musel být vidět," tvrdil břeclavský kouč Karel Bečka, jenž zařadil do základní jedenáctky navrátilce Tomáše Pospiše, Jakuba Dobšíčka a zkušeného Ivana Dvořáka. Poslední dva vytvořili stoperskou dvojici.

V první půlce se s brankami roztrhl pytel. Už v šesté minutě se po nahrávce Levčíka obtočil kolem svého strážce Tomáš Pospiš a nechytatelnou ranou do šibenice otevřel skóre. Za další dvě minuty už Břeclav vedla o dvě branky. Šenk na brankové čáře dorazil střelu Jurčíka. Lanžhot však za pár minut snížil. To dorosteneckého brankáře Šurkalu přeloboval z hranice šestnáctky Dujsík.

Přestřelka ale pokračovala. Po půl hodině zatáhl míč Brazilec Carvalho po pravé straně a jeho přihrávku zužitkoval beze zbytku znovu Pospiš, který prostřelil Uhra. Navrátilec z Hodonína pak završil hattrick v sedmatřicáté minutě, kdy se prosadil dorážkou za záda lanžhotského gólmana. Své galapředstavení pak dokonal čtvrtou trefou ve čtyřicáté minutě. To využil beze zbytku laxní rozehrávku hostí. Za pětatřicet minut stihl čtyři branky a do druhé půle už jej trenér ze hřiště stáhl.

Do druhé půle poslal Bečka na trávník osm nových hráčů, přesto se brankostroj nezastavil. Krutákovi stačili na hrotu útoku dvě minuty, dva dotyky s míčem a střelou na vzdálenější tyč slavil šestou branku Břeclavi. Na 2:6 z pohledu hostí pak v padesáté minutě snižoval nádhernou bombou dorostenec Lanžhota Patrik Tuček.

Od té doby už branka nepadla. V dusnu tempo hry opadlo a brankáři neměli moc práce. Největší šanci zkorigovat utkání měl hostující Přemek Uher, ale pálil těsně vedle Polachovi branky.

„Naskočili jsme do zápasu po jediném tréninku. Někteří kluci jsou na dovolené, další hráli v Břeclavi amatérský turnaj. Neměli jsme proto tolik hráčů na střídání a kluci zápas dohrávali s křečemi. Přesto se mi líbila hlavně druhá půlka, kdy jsme se soupeři vyrovnali, hra byla rovnocenná. Měli jsme nějaké nové hráče, přišel zkušený Pavel Šustr a jednáme s dalšími dvěma Slováky," přiblížil začátek přípravného období trenér Lanžhota Petr Balga. Tomu bude letos dělat kolegu na střídačce Marcel Houška, jenž loni působil právě u béčka Břeclavi.

Břeclav se letos rozhodla vydat cestou zařazení převážně odchovanců a v první půli tomu tak, kromě Šenka, u všech bylo. Do druhé půle pak dostali šanci mladí hráči z béčka nebo dorostu. Na zkoušku je v Břeclavi obránce Princ z Brna a o dres MSK budou bojovat i další navrátilci Nešpor, jenž kopal loni právě za Lanžhot, nebo Kruták, který hrál na jaře I. B třídu v Tvrdonicích. „Ještě v tomto týdnu přijdou nějací hráči na zkoušku tak, abychom posílili konkurenci a vybrali opravdu to nejlepší," dodal břeclavský trenér Bečka.

MSK Břeclav „A" – Sokol Lanžhot 6:2 (5:1)

Branky: 6., 29., 37. a 40. Pospiš, 8. Šenk, 47. Kruták – 10. Dujsík, 50. Tuček

Diváků: 65

Rohy: 5:3

MSK Břeclav: Šurkala – Šenk, Dobšíček, Dvořák, Hloch – Levčík, Simandl (K), Netopilík, Carvalho – Jurčík, Pospiš.

Střídali: Polách, Kruták, Wallisch, Hakala, Ulehla, Diviš, Princ, Nešpor

Sokol Lanžhot: Uher V. – Straka, Šustr, Rehák, Matůškovič, Hakala, Bartoš, Uher P., Trčka, Stránik, Hrnčíř D., Dujsík.

Střídali: Hrnčíř P., Černý

Zdroj: Martin Daneš, Denik.cz

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...