Polach – Kolaja, Šanda, Kalčík, Ulehla (72‘ Pohanka) – Jurčík (70‘ Horčička), Lošťák, Balga, Tcybrov (46‘ Horváth) – Tetur (72‘ Hakala), Walisch

Doležal – Žaloudek (41‘ Tuček), Trčka, Polášek, Urbánek – Hnátek, Rehák, Matuškoviš, Bartoš – Darmovzal, Dujsík (90+1‘ Sapáček)

ž.k.: 48‘ Kolaja, 72‘ Tetur, 90‘ Balga – 31‘ Dujsík, 49‘ Darmovzal, 78‘ Tuček, 88‘ Hnátek
rozhodčí: Černý – Petrucha, Hrubý, DFA Hulcký

Lanžhot využil při derby v Břeclavi přesilovku. Pak výhru ubránil

Břeclavané (ve žlutém) doma padli v derby I.A třídy s Lanžhotem.

Břeclavané (ve žlutém) doma padli v derby I.A třídy s Lanžhotem. Autor: DENÍK/Martin Daneš

dnes 13:58

Břeclav /FOTOGALERIE/ – Jen jedinou branku viděly necelé dvě stovky diváků při derby fotbalové I.A třídy v Břeclavi. Tamní béčko MSK prohrálo s Lanžhotem 0:1, když se o jedinou trefu postaral v pětapadesáté minutě Petr Darmovzal. To už hráli domácí pár minut v deseti bez vyloučeného obránce Kolaji. I v oslabení však měli dobré šance na srovnání, ovšem hosté nejtěsnější vedení uhájili.

FOTOGALERIE
Břeclavané (ve žlutém) doma padli v derby I.A třídy s Lanžhotem. Břeclavané (ve žlutém) doma padli v derby I.A třídy s Lanžhotem. Břeclavané (ve žlutém) doma padli v derby I.A třídy s Lanžhotem.

„Mrzí mě, že kluci až v deseti poznali, že jsou lepší než Lanžhot. Úplně jsme prohospodařili začátek druhé půle, celých patnáct minut jsme hráli hrozně. A to nebylo jen o tom vyloučení a obdrženém gólu. Vlastně až potom jsme začali hrát. Bohužel nám nebylo přáno vyrovnat, i když hostům docházely síly. Lanžhot si tentokrát vyhrát nezasloužil," tvrdil domácí trenér Ivan Dvořák mladší.

Lanžhot přijel k derby do Břeclavi s výhrou 5:1 v zádech, ovšem s velmi kombinovanou sestavou, ve které byli dorostenci i hráči z béčka. Rezerva Břeclavi byla naopak kompletní, posílená jen o jediného hráče kádru áčka, ruského útočníka Tcybrova. Střelci obou týmů se v prvním poločase činili, jejich muška byla přesná, ovšem brankáři drželi na obou stranách čistá konta.

Lanžhotu se, ani přes mírnou územní převahu, nepodařilo střelami z dálky překvapit Polacha. Také Břeclav hned pětkrát zamířila mezi tři tyče, které strážil Doležal, ovšem na mladého brankáře si nepřišel Tcybrov, Tetur, ani z druhé vlny pálící Šanda. Rozruch způsobilo jen těsně před půli zranění hostujícího obránce Žaloudka, který opustil trávník na nosítkách.

Rozhodující moment utkání přišel krátce po změně stran. Břeclavský obránce Kolaja dostal v rozmezí necelých pěti minut dvě žluté karty a musel předčasně ze hřiště. A Lanžhotu stačily jen tři minuty na to, aby přesilovku využil. Ke střele se z hranice šestnáctky se odhodlal hostující sniper Petr Darmovzal a Polach poprvé kapituloval. Pro nejlepšího střelce Lanžhota už to byla šestá branka v pátém mistrovském utkání.

Po této trefě se ale Lanžhot zatáhl, časem mu navíc docházely síly, protože na lavičce seděl jen náhradní brankář a patnáctiletý dorostenec Sapáček. Domácí tlačili, jenže i v té největší šanci, kterou měl Pohanka, neuspěli. Domácí hráč byl ve vápně faulovaný a domácí lavička se hodně zlobila, protože píšťalka sudího zůstala němá.

Až v závěrečné hře vabank se dostal Lanžhot do další tutovky, jenže v té trefil Tuček z malého vápna břevno, dorážku jeden z obránců MSK vykopl z brankové čáry, až poté Pohanka odkopl míč na roh.

„Pocity po vítězství mám smíšené, většinu domácích kluků totiž dobře znám. Srazilo nás to, že řada hráčů ze základní sestavy dnes nemohla nastoupit. Velice nám pak pomohlo vyloučení domácího hráče, využili jsme toho, ale musím uznat, že béčko Břeclavi hrálo potom dobře a my jsme pak zbytečně zalezli. A taky nám docházely síly, kluci z béčka a dorostenci nemají tolik natrénováno. Tím větší jim patří můj obdiv, že to vítězství dokázali ubojovat," řekl k utkání asistent trenéra Lanžhota Marcel Houška, který ještě na jaře vedl právě juniorku Břeclavi.

Diváků: 170.

Břeclav B: Polach – Kolaja, Balga (K), Ulehla (70. Pohanka), Kalčík – Wallisch, Šanda, Lošťák, Jurčík (74. Horčička) – Tetur (74. Hakala), Tcybrov (46. Horváth).

Lanžhot: Doležal – Urbánek, Žaloudek (41. Tuček), Polášek, Rehák – Bartoš (K), Trčka, Hnátek, Matuškovič – Darmovzal, Dujsík (90. Sapáček).

19 Tuček Patrik U 50 0 1 0

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...