3:3 (2:1)

MSK Břeclav B:

Kreizl – Kurial, Kalčík, Dobšíček – Havlena (73‘ Ferbar), Polášek, Dos Santos, Hromek, Matůškovič – Nevídal (46‘ Kruták), Pospiš

Osička – Žaloudek, Suchánek, Hakala, Uher – Straka, Trnovec (54‘ Hesek), Herman (77‘ Hrnčíř), Bartoš (86‘ Říha) – Darmovzal, Rehák

branky: 4‘ Matůškovič, 45+1 Dobšíček, 71‘ Pospiš10‘ Rehák, 56‘ Hesek, 67‘ Herman
ŽK: 0 – 54‘ Trnovec, 66‘ Uher

Divoký začátek zápasu vyzněl pro Břeclav, když se ve 4min. dostal odražený míč k Matůškovičovi který ho napálil Osičkovi pod břevno a domácí vedli 1:0. V 10min. si hosté připravili odpověď, když Herman vybojoval míč pro Reháka, který své sólo zakončil vyrovnávacím gólem -1:1. Potom se hra uklidnila a většinou se bojovalo ve středu hřiště. Další střela vyšla až ve 23min., kdy Hakala s Darmovzalem rozehráli roh, po kterém následovala série zblokovaných střel hostů, ale bez efektu. Ve 25min. Darmovzalův centr skončil nad bránou. Domácí zahrozili střelou Havleny, ale Osička byl na místě. Ve 35min. podklouzl Suchánek, ale zakončení opět zvládl pozorný Osička. Před půlkou Poláškova střela končí mimo tyče. Když už se mužstva chystala do šaten, přišlo několik nepřesností ze strany hostů z Lanžhota a po centru nikým nekrytý Dobšíček poslal domácí opět do vedení – 2:1.
V 56min. Žaloudek vybojoval roh který zahrál Hakala a Hesek po dvou minutách pobytu na hřišti hlavou znovu srovnává – 2:2. Hosté z Lanžhota vycítili šanci a v 67min. byl faulován na hranici velkého vápna Darmovzal. K míči se postavil odchovanec MSK v Lanžhotském dresu Herman a nádhernou střelou otočil stav zápasu – 2:3. Radost hostů však netrvala dlouho, v 71min. obrana zapomněla na Pospiše a ten nabídnutou šancí nepohrdl a znovu vyrovnává stav zápasu – 3:3. Domácí ještě zkoušeli strhnout vítězství na svou stranu, ale Poláškova střela jen těsně minula cíl a tak se soupeři rozešli smírně.

Dalibor Jančálek, asistent trenéra

Reportáž Martina Daneše pro Břeclavský Deník

Lanžhot se s béčkem Břeclavi o body podělil

Rezerva Břeclavi remizovala s Lanžhotem 3:3.

Rezerva Břeclavi remizovala s Lanžhotem 3:3. Autor: DENÍK/Martin Daneš

6.10.2012 13:31

Břeclav – Šest branek, některé z nich ukázkové. Ale jinak nic navíc. Takový byl souboj lanžhotských fotbalistů na hřišti břeclavského béčka. To orámovalo první půli dvěma brankami, a vedlo tak 2:1. Po změně stran ale Lanžhot využil jediných dvou šancí, které měl, a na chvíli otočil zápas. Konečnou remízu zajistil v 65. minutě domácí Pospiš.

Více než stovka diváků, která na Slovan zavítala, nemusela litovat. Hned ve 4. minutě totiž viděli fotbalovou parádu. Domácí Petr Matůškovič se na hranici šestnáctky opřel z voleje do balonu a ten se od břevna odrazil za záda gólmana Osičky. Lanžhotský brankář neměl nárok zasáhnout.

Hosté se ale nevzdali. Naopak. Už v 9. minutě byl vyrovnáno. Hned první střela na Kreizlovu branku skončila gólem. Pomalé vyběhnutí břeclavského brankáře využil hostující Stanislav Rehák. Hned po rozehrávce mohl béčku MSK vrátit vedení Nevídal, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti Osička pokryl.

I nadále viděli diváci útočný fotbal, bez zbytečných střetů a faulů. Třetí branka však padla až v samém závěru prvního dějství. To se po závaru v lanžhotské šestnáctce trefil hlavou Jakub Dobšíček a domácí vedli.

Po změně stran už k vidění tak pohledný fotbal nebyl, góly však padaly dál. Také první střela Lanžhota ve druhé půli skončila brankou. Byl to výborný tah lanžhotského trenéra Michálka, který stáhl ze hry Trnovce a nahradil ho Borisem Heskem. Tomu stačily dvě minuty pohybu po hřišti, aby po rohu vyrovnal na 2:2.

A po další fotbalové parádě Lanžhot skóre dokonce otočil. Přímý kop z dvaceti metrů v 63. minutě elegantně zatočil pod břevno bývalý hráč Břeclavanů, nyní v dresu Lanžhota, Alexandr Herman. Radost ze vedení ale vydržela Lanžhotským jen dvě minuty. Pak se dostal centr ke zcela volnému Tomáši Pospišovi, který mezi nohy brankáře Osičky skóroval.

Také domácí trenér Ivan Dvořák se pokusil oživit ofenzivu svého týmu, když poslal na hřiště dorostence Davida Ferbara. Ten měl ke skórování dvě dobré šance. Nejprve ho při odkopu nastřelil lanžhotský brankář, ale míč šel těsně mimo branku. Pak zase přesprintoval svého strážce, ale z velkého úhlu napálil jen boční síť. A když se neujala ani zatočená technická střela Poláška, skončil zápas remízou.

Antonín Michálek (trenér Lanžhota): „S předvedenou hrou spokojený být nemůžu, ani s jedním bodem. Když dáte venku tři branky, měli byste vyhrát. My jsme ale předvedli asi nejslabší výkon na podzim. Budeme muset pořádně potrénovat, protože vypadalo, že po hodině hry už někteří fyzicky odpadli. Střídání mi sice vyšlo, Hesek dal hned branku, ale poté už nic nepředvedl. Stejně tak mě zklamal výkon Trnovce. Na obou stranách hrály slabě obrany a útočníci obou týmů využili maximum šancí, které měli."

MSK Břeclav „B" – Sokol Lanžhot 3:3 (2:1)

Branky: 4. Matůškovič, 45. Dobšíček, 65. Pospiš – 9. Rehák, 55. Hesek, 63. Herman

ŽK: Uher (LAN)

Diváků: 120

Střely na branku: 9:5 (v poločase 6:3)

Rohy: 6:3 (v poločase 5:2)

Břeclav „B": Kreizl – Silva dos Santos, Matůškovič, Kalčík (K), Kurial – Hromek, Polášek, Havlena (72. Ferbar), Dobšíček – Pospiš, Nevídal (46. Kruták)

Lanžhot: Osička – Rehák, Žaloudek, Uher, Suchánek, Bartoš (82. Říha), Hakala, Straka, Trnovec (52. Hesek) – Herman (76. Hrnčíř), Darmovzal

Autor: Martin Daneš

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...