Josef Říha | | ostatní

Ježek Cup 2024: Češi turnaj začali bezbrankovou remízou s Walesem

Česká reprezentace hráčů do osmnácti let začala 30. ročník turnaje Ježek Cup remízou. Tým trenéra Václava Jílka si na hřišti v Lanžhotě stejně jako soupeř vytvořil několik velmi dobrých šancí, avšak gól k vidění nakonec nebyl a utkání tak skončilo remízou 0:0.

První poločas byl poznamenán velkým horkem, které hned od úvodního výkopu hodně poznamenalo tempo hry. Hra byla často kouskovaná a mnoho akcí skončilo dříve, než se vůbec dostaly do finální fáze. Čeští hráči se snažili kontrolovat hru, ale naráželi na pečlivě postavenou defenzivu Walesu, která eliminovala většinu jejich pokusů.

První větší šance přišla až v závěru první půle, kdy po centru z levé strany hlavičkoval Patrik Siegl, ale jeho pokus letěl několik decimetrů nad branku. Na druhé straně se Wales pokusil rychlým protiútokem překvapit českou obranu. Cruz Allen se dostal k míči na hranici pokutového území a tvrdě vypálil, jeho střela však mířila jen těsně vedle pravé tyče branky Matyáše Šilhavého. V úplném závěru první půle měl český tým šanci z přímého kopu po faulu na Matěje Kvačka. Adam Sosna se ujal exekuce, ale jeho střelu zblokovala zeď Walesu a míč skončil mimo hřiště.

O minutu později se k míči dostal Simon Pavlo a z hranice pokutového území se pokusil vystřelit, ale jeho pokus zblokovala obrana. Hráči Walesu zůstali klidní a nadále se soustředili na rychlé protiútoky. V 72. minutě přišel kritický okamžik, kdy po rychlé akci Walesu došlo ke zmatku v českém pokutovém území. Míč se dostal k Griffithsovi, který z levého křídla nebezpečně vystřelil. Jeho střela však naštěstí pro český tým jen těsně minula branku.

Na druhé straně se český tým opět pokusil prolomit obranu soupeře. Marek Souček se pokusil využít dlouhého nákopu za obranu, ale velšský brankář Lines byl pozorný a míč včas odkopl do autu. Češi se i nadále snažili kombinovat a tlačit na soupeřovu obranu, ale jejich pokusy často končily před hranicí pokutového území, kde jim chyběla potřebná přesnost.

Jak se blížil závěr zápasu, bylo zřejmé, že oba týmy chtějí vybojovat vítězství. Wales se v posledních minutách nadechl k většímu tlaku a český tým musel být velmi opatrný, aby neudělal chybu, která by mohla rozhodnout o výsledku zápasu. V 90. minutě se ještě jednou do šance dostal Marek Naskos, který se po rychlém pohybu na střed uvolnil ke střele. Jeho pokus mířil nebezpečně na branku, ale těsně minul břevno.

Zápas bychom si výsledkově představovali malinko lepší, protože případné vítězství by pro nás dnes bylo velkou odměnou. My jsme dnes na startu naší cesty a cílem hlavně bylo, aby kluci na hřišti plnili to, co jsme po nich chtěli během toho našeho srazu. Oni se o to snažili naprosto dokonala, a proto je za dnešní výkon budu rozhodně chválit,“ říká trenér reprezentace do osmnácti let Václav Jílek.

Český tým nastoupí k druhému zápasu na turnaji již v pátek, kdy od 17 hodin na stadionu v Mikulově vyzve tým USA, který v úvodním utkání turnaje prohrál s Německem 0:1.

Česko 18 – Wales 18   0:0

ŽK: Lores – Morissh. Rozhodčí: Bartsch – Albert, Lämpel (všichni Německo). Diváci: 321.

Česko: Šilhavý – Řeháček (74. Beran), Siegl (85. Leidl), Míček, Palivec – Slončík (46. Naskos), Hellebrand (62. Mezník) – Lores (74. Havrlík), Nechvátal (46. Pavlo), Sosna (62. Švancara) – Kvaček (62. Souček). Trenér: Václav Jílek.

Wales: Lines – Thomas (68. Griffiths), Clarke (79. Popham), Walker-Smith (68. Jones), Kpakio – Stevens (57. Salmon), Morrish, Bradbury (79. King-Phillips) – Myles (57. Gentles), Allen (79. I. Davies), J. Davies (57. Kasvosve). Trenér: Craig Knight.

Zdroj: fotbal.cz

Víkendový fotbal? - VŠE ODLOŽENO

aktualizace 13.9. - VŠECHNY VÍKENDOVÉ ZÁPASY JSOU ODLOŽENY!!!Jak to zatím vypadá s víkendovým fotbalem? Velký otazník je bohužel na...

Program zápasů našich mužstev

VŠECHNY VÍKENDOVÉ ZÁPASY JSOU ODLOŽENY!!!Jaký program mají všechna naše mužstva.