Blatnice narazila. Doma prohrála s Lanžhotem 2:3

FK Blatnice pod Svatým Antonínkem:

Sládeček – Ondroušek, Cileček, Říha, Drahoš (52‘ Solař), Vaněk, Cícha, Hrbek, Janík, Vyskočil (73‘ Nikel), Štefánek

Nešpor – Straka, Trčka, Matuškovič, Uher – Zata (66‘ Hrnčíř), Hílek, Rehák, Bartoš – Boya, Darmovzal (80‘ Venglovič)

branky: 50‘ vlastní, 89‘ Sládeček (pk) – 39‘ + 48‘ Darmovzal Petr, 69‘ Bartoš Miroslav
ž.k.: 61‘ Cileček, 71‘ Cícha, 84‘ Vaněk – 11‘ Hílek, 54‘ Straka
rozhodčí: Lenfeld – Hanák, Tichánek

Stadion: hřiště Blatnice pod Sv. Antonínkem

Blatnice
Fotbalisté Blatnice doma podruhé v řadě ztratili všechny. Před dvěma týdny si z Veselska odvezly všechny body Bučovice, v neděli zase Lanžhot, který na hřišti pod svatým Antonínkem zvítězil 3:2.
„Na jaře jsme narazili na nejtěžšího soupeře. V prvním poločase nás Lanžhot převyšoval ve všech herních činnostech. Nás několikrát podržel brankář Sládeček. Hlavně díky němu jsme i ve druhém půli hráli o body. O přestávce jsme sice ztratili zbytečný respekt, ale na bod jsme nedosáhli. Lanžhot byl lepší a nakonec zaslouženě vyhrál,“ uvedl domácí trenér Jaroslav Bíla.
Hosté byli od úvodního hvizdu jasně lepší. Lanžhot si hlavně v prvním poločase vytvořil herní převahu, rychlou a kombinační hrou se lehce dostával před brankáře Sládečka, který zneškodnil několik vyložených šancí hostů. Hru Lanžhota dirigoval zkušený středopolař Hílek, který byl jedním ze čtyř zahraničních hráčů v hostující sestavě. Domácí poprvé zahrozili až ve 30. minutě, kdy po kombinaci s Ondrouškem pálil Štefánek vysoko nad. Blatnická obrana odolávala až do 39. minuty. Pak dopravil balon do odkryté branky dorážející Darmovzal. V závěru úvodní části se ke střele dostal domácí Vaněk, ale koncovka byla nepřesná. O poločas byl v domácí šatně slyšet zvýšený hlas kouče Bíly.
Ten nabádal svěřence k větší aktivitě. Žádnou změnu v sestavě ale neudělal, i když by si někteří hráči zasloužili výměnu.
Začátek druhé půle byl zajímavý. Na 2:0 zvýšil po brejku Darmovzal. Blatnice se prosadila až v 51. minutě. Po trestném kopu Vaňka snížil Janík. Celek z Veselska kontaktní branka povzbudila. Vyrovnat mohl Hrbek. Jeho trestný kop s obtížemi vyrazil hostující brankář Nešpor, dorážka Vaňka šla těsně vedle. Hra domácí zálohy se zlepšila s příchodem Romana Sládečka. V 66. minutě střílel nad Štefánek. Lanžhot definitivně uklidnil Bartoš, který dvacet minut před koncem zvýšil na 3:1. Domácí to ale nepoložilo. Duel mohl dvakrát zdramatizovat Štefánek, který ale nebyl v koncovce přesný ani důsledný. V 82. minutě pálil nebezpečně Hrbek. Blatnice byla za svoji aktivitu odměněna v 88. minutě. Penaltu nařízenou za tvrdý faul bezpečně proměnil střídající Roman Sládeček. Na remízu už ale domácí nedosáhli. Dvě stě diváků tak odcházelo domů zklamáno. Lanžhot si ale výhru zasloužil. (lk)

16 Venglovič Jiří U 10 0 0 0

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...