Myšák – Kundrata, Vybíral (13. Macek), M. Koplík, Kadlčík – Ňorek, L. Koplík, Kotásek, Kordula (87. Kopl) – Bábíček, Loprais (46. Dohnálek)

Kovář – Žaloudek, Trnovec, Hakala, Uher – Herman (70. Venglovič), Straka, Rehák, M. Bartoš – Matuškovič, Kuřil (82. Darmovzal)

ŽK: Kordula, L. Koplík, Dohnálek, Bábíček – Hakala, Herman, Trnovec
Rozhodčí: Novák – Cibulák, Vašek (Hulcký)

Diváci: 200

Reportáž Libora Kopla pro Hodonínský deník:

Ratíškovice přetlačily Lanžhot. Jediný gól dal zase Ňorek

Nejlepší střelec první A třídy Jakub Bábíček (ve žlutomodrém) vyšel i ve třetím jarním duelu střelecky naprázdno. Ratíškovice ale doma s Lanžhotem vyhrály 1:0. Autor: DENÍK/Libor Kopl

27.4.2013 14:31

Ratíškovice – Fotbalisté Ratíškovic vyhráli i třetí jarní duel. Po Velkých Pavlovicích a Bučovicích si Baník poradil i se silným Lanžhotem. V souboji dvou předních týmů první A třídy skupiny B oplatil celek z Hodonínska Sokolu podzimní porážku, když v domácím prostředí v sobotu dopoledne zvítězil 1:0. Jediný gól bojovného střetnutí vstřelil v závěru Lukáš Ňorek.

Rozhodnutí padlo v 84. minutě. Ňorek si na hranici pokutového území vyměnil míč s Bábíčkem a přízemní střelou podél vyběhnutého brankáře Kováře zajistil Baníku další tři body. „V Bučovicích jsem se jednou dotkl míče a dal gól, teď to bylo stejné. Ve druhé půli jsem si pořádně nekopl, až v závěru jsem dostal balon a rozhodl," usmíval se po utkání hrdina zápasu Lukáš Ňorek, který dal jedinou branku Baníku i před týdnem v Bučovicích.

V prvním poločase však domácím borcům do smíchu příliš nebylo. Lanžhot si totiž v úvodní části vytvořil tři vyložené šance. Kdyby hosté dali alespoň jeden gól, měli by to hráči Baníku proti vyspělému protivníkovi hodně složité. „Věděli jsme, že k nám přijede těžký soupeř s agresivním pojetím hry. První poločas nebyl podle našich představ. Lanžhot, který měl velmi dobrý přechod do útoku, jsme pustili do několika brejků. Protivník nás dostal do svízelné situace. Naštěstí jsme to ustáli," oddechl si domácí kouč Petr Vybíral.

Ten na trávníku vydržel pouze třináct minut. Kvůli svalovým problémům přenechal Vybíral své místo v obraně mladíku Mackovi a dál svůj tým vedl z lavičky.

Ratíškovice ale tahaly v prvním poločase za kratší konec. Baník si v úvodní části pořádnou šanci nevytvořil. Trestný kop Kotáska skončil vysoko nad a chytrá střela Korduly se otřela o levou tyč.

Naproti tomu Lanžhot byl v první půli mnohem nebezpečnější. Kuřil s Bartošem ovšem mířili po únicích těsně vedle. Z trestného kopu pak vyzkoušel Myšákovu pozornost Rehák.

Nejblíže ke gólu měl Kuřil. Bývalého forvarda divizního Hodonína ale vychytal v jasné šanci Myšák. „Hráli jsme na brejky, které se nám dařily. Třikrát jsme prostrčili míč mezi obránce a třikrát jsme jeli sami na gólmana. Pokud neproměníme s takovým soupeřem a navíc venku tři vyložené šance, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství," uvědomoval si krátce po utkání hostující trenér Dalibor Jančálek.

Jeho tým však po přestávce překvapivě odpadl. Domácí tým si ve druhém poločase vytvořil trvalou územní převahu, do šance se však přes pozornou obranu Lanžhota nedostal. „Domácí byli ve druhé půlce aktivnější, nám naopak scházel pohyb. Ratíškovice nás přetlačily v soubojích jeden na jednoho, s důrazem a pohybem soupeře jsme se nedokázali vyrovnat. Nevyhráli jsme žádnou hlavičku," řekl Jančálek.

Baník v závěru šturmoval za třemi body, ale střely střídajícího Dohnálka a kapitána Milana Koplíka zblokovali hostující hráči na roh.

Šest minut před koncem ovšem byli domácí za svoji snahu odměněni, když Ňorek poslal míč do sítě. „Výkon jsme korunovali zbytečnou chybou ve středu hřiště, po které jsme dostali gól," zlobil se Jančálek.

Jeho protějšek měl ze skalpu Lanžhota radost, ale těsnou výhru Vybíral nepřeceňoval. „Každé body jsou důležité," připomněl bývalý ligový záložník, který viděl ve hře svého týmu ještě spoustu nedostatků.

„Obraz druhé půlky už byl lepší, ale nebylo to zase až tak fotbalové. Za bojovnost, důraz a agresivitu jsme si vyhrát zasloužili. Soupeře jsme po změně stran k ničemu nepustili a v závěru jsme dali šťastný gól," prohlásil Vybíral.

Ratíškovice se pyšní nejlepší defenzivou v soutěži. V šestnácti zápasech inkasoval Baník pouze čtrnáct branek. „Kvitujeme, že obrana funguje. Budeme dál pracovat na herní stránce," uvedl Vybíral.

Lanžhot sice přišel kvůli porážce o druhé místo, ale boj o postup do vyšší soutěže po těsné porážce nevzdává. „Nic nebalíme. Máme doma Rohatec, takže můžeme bojem o postup zamíchat," říká hostující kouč.

Hráči Baníku další výhru oslavili na tradičním koště vína. Právě kvůli němu se duel odehrál již v sobotu dopoledne. „Netradiční termín nám sice přinesl body, ale příště budeme hrát zase odpoledne," dodal předseda Baníku Petr Příkaský.

1.A třída sk.B, kolo

FK Baník Ratíškovice – Sokol Lanžhot 1:0 (0:0)

Žluté karty: Kordula, L. Koplík, Dohnálek, Bábíček – Hakala, Herman, Trnovec

Diváci: 200

Ratíškovice: Myšák – Kundrata, Vybíral (13. Macek), M. Koplík, Kadlčík – Ňorek, L. Koplík, Kotásek, Kordula (87. Kopl) – Bábíček, Loprais (46. Dohnálek).

Lanžhot: Kovář – Žaloudek, Trnovec, Hakala, Uher – Herman (70. Venglovič), Straka, Rehák, M. Bartoš – Matůškovič, Kuřil (82. Darmovzal).

15 Darmovzal Petr U 8 0 0 0

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...