FC Pálava MikulovSokol Lanžhot

1:2 (1:2)
Josef Říha |

Mikulov - Lanžhot 1 : 2

V pohárovém utkání hraném na hřišti v Dolních Dunajovicích jsme byli o gól lepší a ve středu od 17:30 nás Na Šlajsi čeká mužrvo Jevišovic.
Reportáž Martina Daneše pro Břeclavský deník níže.

FC Pálava Mikulov:

Mimochodek – Rychtárik, Schwan (60‘ Mikulenka), Halčišák, Šťastný, Létal, Garšic (46’ Barvíř), Křivánek, Šlancar, Ondrák, Valenta

Bojnanský - Žaloudek, Chromeček (70‘ Sapáček), Matuškovič, Marienka – Hrnčíř, Čambal, Rehák, Hakala – Škaroupka, Venglovič (76‘ Tuček)

branky: 15' Šťastný - 7' Čambal Lukáš, 31' Žaloudek Milan
ž.k.: 11' Schwan, 11' Šlancar, 75' Valenta, 86' Křivánek - 24' Matuškovič
rozhodčí: Pátek - Špaček, Rosa

Stadion: hřiště Dolní Dunajovice

Lanžhotští fotbalisté vydřeli s Mikulovem pohárový postup

Dolní Dunajovice – První ostřejší test čekal na fotbalisty Mikulova i Lanžhota. Oba týmy, které nastoupí do I.A třídy, respektive krajského přeboru jako nováčci, se utkali ve 2. předkole krajského poháru. Těsné vítězství z první půle a tedy i postup nakonec Lanžhotští ubránili a vyhráli 2:1. Už ve středu je čeká domácí zápas 1. kola poháru proti Jevišovicím.

Zápas hraný ve sportovním areálu v Dolních Dunajovicích příliš fotbalové krásy nepobral. Několik desítek lidí sledovalo pohlednější fázi zápasu jen v první půli.

„Výkon proti Mikulovu bych rozhodně nebral jako měřítko kvality. Chyběli nám totiž klíčoví hráči ze základní jedenáctky a bylo to znát. Vítězství a postup sice máme, ale zdaleka to nebylo ideální. Máme tři nové slovenské kluky a ti vypadají dobře, pomůžou. Uvidíme, jak zvládneme středeční zápas a v případě dalšího postupu následující vložená utkání," přemýšlel nad nabitějším kalendářem trenér Petr Maléř.

Zápas začal zostra a už v 7. minutě se hosté radovali. Po rohu se prosadila nová slovenská posila Lanžhota Lukáš Čambal. Mikulovští si ale připravili rychlou odpověď. Po čtvrt hodině hry se začínalo znovu, když se tvrdou a přesnou střelou prezentoval Miroslav Šťastný.

Na maličkém dolnodunajovickém hřišti byly k vidění dvě odlišné strategie. Zatímco Mikulov se snažil kombinovat po zemi na jeden dotek, hosté nic nevymýšleli a snažili se překonávat střed hřiště dalekými nákopy. Ani jedna z taktik nebyla příliš úspěšná. Až na jednu výjimku.

Po půlhodině hry trefil Hakala tyčku, mí se odrazil jen k Žaloudkovi, který z hranice ofsajdu poslal balon za gólmana Mimochodka.

Jak se později ukázalo, byla to vítězná branka. Po změně stran totiž kvalita fotbalu upadla a až na další nastřelenou tyčku už toho Lanžhot směrem dopředu příliš nepředvedl. „V první půli to byla taktická bitva. Musím uznat, že byl Lanžhot lepší. Ale chyběli nám čtyři hráči, z toho dva tvůrci hry Žárský a Pukančík. Bylo to citelné oslabení," uznal mikulovský trenér Ivo Kauer.

Hráči Pálavy se dlouho nemohli prosadit. I v těch pár tutovkách měli problém trefit se mezi tři tyče lanžhotské brány. „Předfinální a finální fáze, to bylo z naší strany trápení," pokrčil rameny mikulovský kouč a pokračoval.

„Sám jsem byl překvapený, kolik jsme měli v závěru sil a že jste Lanžhot přehrávali. Chtěli jsme samozřejmě postoupit, ale lepší prohrát po dobrém výkonu, než vydřít postup z nějakého ušmudlaného brejku,. Teď už se můžeme soustředit jen na soutěž, kde chceme hrát důstojnou roli," podotkl Kauer.

Až v závěru utkání už se začali „domácí" opravdu více prosazovat a vyrovnání bylo doslova na spadnutí. Na penaltový rozstřel ale nedošlo. „Je to o fyzičce. Kdybychom trénovali tak, jak máme, a chodili na tréninky všichni, asi by to bylo jiné. Zatím to ale tak není a na konci zápasu to bylo cítit," dodal Maléř.

Lanžhot čeká ve středu další kolo krajského poháru, od 17:30 hodin hostí doma Jevišovice, které loni patřily v krajském přeboru k podprůměru.

Autor: Martin Daneš, odkaz na článek ZDE

deník.cz: Lanžhot nečekaně padl s Bíteší. Nejslabší výkon, nešetřil Hílek své svěřence

Po dlouhé sérii bez prohry zažívají fotbalisté Lanžhota nepříjemné období. Z posledních čtyř zápasů vytěžili jen tři body a...

Výsledková krize nekončí. Velká Bíteš veze z Lanžhota všechny tři body

Brzké odstoupení dvou opor Sokola, obdržená branka a s přibývajícím časem i nervozita. Takový byl obraz nedělního utkání Lanžhota s...

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?