Bohunský – Raisigl, Bartoň, Herzán, Mlýnek – Kuchař (90‘ Svoboda), Riedl, Čada, Petula (79‘ Hrdlička) – Klimeš (73‘ Měsíček), Fridrich

Osička – Straka, Trčka, Hakala, Uher – Matuškovič, Hílek, Rehák (36‘ Boya), Zata (72‘ Sapáček) – Bartoš – Darmovzal

branky: 13‘ Klimeš Lukáš – 31‘ Bartoš Miroslav
ž.k.: 58‘ Hakala
č.k.: 23‘ Mlýnek
rozhodčí: Líkař – Vévodová, Ševela

Stadion: Kyjov

Fotbalisté Kyjova hráli téměř sedmdesát minut bez přísně vyloučeného obránce, Lanžhot ale do vyložené šance nepustili. Zápas skončil 1:1

Kyjov Mladý tým Kyjova získal v boji o záchranu první A třídy další bod. Svěřenci trenéra Alexandra Hrabala doma v sedmnáctém kole remizovali s Lanžhotem 1:1, když od 22. minuty hráli bez přísně vyloučeného obránce Lukáše Mlýnka. Slovácký celek v dlouhém oslabení inkasoval pouze po trestném kopu Miroslava Bartoše. Hostující kapitán po půlhodině hry odpověděl na vedoucí branku útočníka Lukáše Klimeše. Druhá půle už nic zajímavého nepřinesla.

Klíčový a hodně sporný okamžik nedělního střetnutí přišel ve 22. minutě. Střet domácího obránce Lukáše Mlýnka s hostujícím záložníkem Zatou Bi Benny Didixem posoudil hlavní rozhodčí Líkař jako nedovolený, a navíc k údivu všech ukázal mladému bekovi červenou kartu. Protesty i výkřiky byly marné, Mlýnek musel opustit hřiště a Kyjov šel do deseti.

„Z mého pohledu to nebyl ani faul. Bylo to hraní tělem, žádný nedovolený zákrok,“ uvedl domácí trenér Alexander Hrabal. Tomu musela dát za pravdu většina přítomných na městském stadionu.

V té době přitom kyjovští mladíci už vedli. Skóre utkání otevřel ve 12. minutě Lukáš Klimeš. Šikovný forvard si narazil míč s Čadou a přesnou přízemní ranou k pravé tyči nedal hostujícímu brankáři Osičkovi žádnou šanci.

Slovácký celek mohl vzápětí svůj náskok ještě navýšit, ale Fridrich po uniku hbitého Klimeše mířil nad.

Pak přišlo Mlýnkovo vyloučení a obraz hry se změnil. Lanžhot, jehož dres poprvé navlékly posily z Pobřeží slonoviny, Zata Bi Benny Didix a David Hughes Jean Patrick Boya, držel míč a začal s dobýváním soupeřovy defenzivy.

Rána Darmovzala šla vedle a pokus stopera Hakaly zneškodnil pozorný gólman Bohunský.

Lanžhot vyrovnal po půlhodině hry. Z trestného kopu se parádně prosadil kapitán Sokola Miroslav Bartoš.

Hosté, kterým v Kyjově scházel trenér Petr Maléř, si sice ve druhé půli vytvořili platonickou územní převahu, ale do mnoha šancí se nedostali. Hráčům Lanžhota scházel především pohyb, kombinace zase brzdily nepřesnosti a s dlouhými nákopy si kyjovská obrana věděla rady.

Nejblíže druhému gólu byl Afričan Boya. Jeho dorážku však zblokovala domácí obrana na roh. Jelikož branku nedal ani Bartoš, skončil průměrný duel spravedlivou remízou 1:1.

Z výsledku nakonec měli větší radost domácí, kteří hráli téměř sedmdesát minut v deseti. „Zabrzdilo nás vyloučení. Byla škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Naopak z trestného kopu jsme inkasovali vyrovnávací branku. Nakonec jsme byli rádi, že jsme remízu v oslabení udrželi,“ uvedl brankář Kyjova Luboš Bohunský.

Posila ze Slovenska proti Lanžhotu překvapivě příliš práce neměla. Výkon hostů zůstal za očekáváním. Nedařilo se ani Afričanům, již na Podluží přišli v týdnu z třetiligové Třebíče. „Lanžhot má tým na úrovni nejlepších mužstev soutěže. Kombinačně si s námi poradil, ale úspěch slavila naše bojovnost. Pokud bychom hráli v plné síle, měl by soupeř s námi ještě větší problémy,“ věděl Hrabal, který mladé svěřence za výkon chválil. „Kluci to odmakali, odjezdili. Mladíci se konečně chytili a zjistili, že bez bojovnosti, nasazení a bez zápalu pro fotbal nemají šanci, což se potvrdilo,“ řekl Hrabal.

„Naši výkonnost jsme povýšili o další stupínek výš. Jsem přesvědčený o tom, že máme na to, abychom hráli s každým,“ přidal kyjovský kouč.

Slovácký celek sice bodoval podruhé v řadě, ale na první jarní výhru stále čeká. „Bod z domácího prostředí je v boji o záchranu málo, ale dneska má pro nás cenu zlata. V deseti jsme to měli proti zkušenému soupeři složité,“ dodal Hrabal.

15 Trčka Jan O 90 0 0 0

Jak si o víkendu vedla všecjna naše mužstva.

deník.cz: Gól jak na Silvestra. Je to ostuda, hlesl po prohře lanžhotský kouč Hílek

Třetí porážka v řadě, navíc pátá z posledních šesti zápasů. Fotbalisté Lanžhota prohloubili svou krizi v nedělím duelu...

Střelecká efektivita zajistila Vrchovině v Lanžhotě plný bodový zisk

Oslabený tým Lanžhota utrpěl v neděli třetí domácí porážku v řadě, a celkově pátou z posledních šesti zápasů. Soupeř z Nového...