Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hlad po gólech. Břeclavští fotbalisté nasázeli Valticím jedenáctku

02.06.2021 | Josef Říha

Hlad po gólech byl po dlouhé pauze evidentní. Sedm měsíců čekali břeclavští fotbalisté na to, aby si mohli zase zahrát normální zápas. A návrat na hřiště si zatím užívají. Nejprve vyhráli ve Velkých Pavlovicích 5:2 a po té ve Valticích dokonce 11:0!

Letošní přípravné zápasy mají zvláštní příchuť, protože po zrušení jarní části divize jsou hráči na míč pořádně natěšení. „Kluci hráli zápas po sedmi měsících a bylo to na nich vidět. Všichni se na zápas hodně těšili, někteří byli možná i přemotivovaní. Na druhou stranu je jasné, že po tak dlouhé pauze bylo v naší hře také dost medostatků. To je zcela pochopitelné a máme ještě do začátku sezony dost času na to, abychom to vyladili. Kondičně to ale všichni zvládli dobře,“ poznamenal kouč Vladimír Malár, pro něhož to byly vlastně první duely na břeclavské lavičce, protože k týmu přišel po konci podzimní části.
Jako bývalého ligového kanonýra ho musí zatím prozatímní střelecká potence jeho svěřenců. „Je to samozřejmě jen příprava, takže výsledky nepřeceňujeme. Navíc Valtice proti nám hrály dost oslabené. Ale samozřejmě je to příjemné, že jsme nastříleli tolik gólů. Určitě se potom klukům líp trénuje a možná pak i snadněji vstřebají nějaké kondiční záležitosti,“ připustil Malár pozitivní dopad vysokých vítězství na celý tým.
Přes šestnáct vstřelených gólů v prvních dvou přípravných duelech se ale vedení stále poohlíží po nějakém kanonýrovi. „Hledáme hroťáka, ale zdá se, že ti v Česku vymřeli. Mají s tím problémy i další týmy. Něco se nám rýsuje, uvidíme, jak to dopadne. Existuje i možnost, že bychom si vypomohli jinak, třeba změnou rozestavení. Aktuálně máme v kádru asi dvacet hráčů, možná se ještě pokusíme zvýšit konkurenci také na postu stopera,“ doplnil Malár.
Z podzimního kádru MSK Břeclav odešli Petr Táborský, Armen Bachdasaryan, Tarik Lukšija a brankář Juraj Krkošek. Novými tvářemi jsou naopak Petr Fojtík, Martin Opina (oba působili naposledy v Rakousku) a z dorostu tým doplnili František Hanák a gólman Radek Jelének.
Břeclavské fotbalisty čeká už v sobotu od půl jedenácté dopoledne další zápas miniturnaje celků z regionu na hřišti Moravanu Lednice.

Zdroj: Antonín Zabloudil breclavsky.denik.cz

 
Aktuální články
Vždy máme ty nejvyšší cíle, tvrdí Mikúšek z Lanžhota

Hattrick v hlasování portálu fotbalunas.cz! Do třetice vyhrál hráč Lanžhota. Všem děkujeme za hlasy a Petrovi gratulujeme.Lanžhotský...

 
Program našich zápasů

Fotbalové soutěže jsou v plném proudu a pokračují tak dalšími zápasy.Už ve čtvrtek se na Šlajsi v předehrávce představí starší...

 
Bartoš z Osvětiman na vyšší soutěž nemyslí: Jsem rád, když stihnu jeden trénink

Jak se vede hráčům, kteří ještě nedávno oblékali náš dres?Lepší zálohu v krajské soutěži těžko najdete. Středová řada...

 
Výsledky zápasů našich mužstev
 
Tři body zůstaly na hody doma. Lanžhot porazil Humpolec rozdílem třídy
 
Škoda prvních třech kol, mrzí Kondrlíka z Lanžhota
 
Program hodovních zápasů
 
Výsledky - jak si vedla naše mužstva
 
Oslabený Lanžhot přivezl z posledního Ždírce "povinné" vítězství
 
Potřebovali jsme to zlomit výhrou, říká lanžhotský Včelka
 
Utkání
Muži A | Neděle 19.09.2021, 10:30
8. kolo
3:0
Lanžhot - Humpolec
 
Muži A | Neděle 26.09.2021, 10:15
9. kolo
VS.
Velká Bíteš - Lanžhot
 
 
TJ Sokol Lanžhot; +420777944491; fotbal.lanzhot(zavináč)seznam.cz
RSS