Josef Říha | | klub

denik.cz: Sigma Olomouc remizovala se Zlatými Moravci

Fotbalisté divizního Lanžhota mají sice po sezoně, místní fotbalový stadion však v pátek hostil nevšední podívanou. Svůj úvodní zápas zimní Tipsport ligy zde odehráli fotbalisté Sigmy Olomouc a Zlatých Moravců.

Přestože Hanáci přijeli na jih Moravy bez klíčových hráčů, i tak byli na hřišti k vidění zajímavé osobnosti. Florent Poulolo, Jakub Pokorný, Lukáš Vraštil či šutér David Vaněček prokázali své kvality.
Sigma se v osmé minutě ujala vedení po penaltě Pavla Zifčáka. Do poločasu však za hosty srovnal Patrik Pinte.
Třináct minut před koncem vstřelil vedoucí gól olomoucký Daniel Grečmal, i na jeho zásah dokázali Zlaté Moravce zareagovat. Výsledek utkání srovnal v 82. minutě na 2:2 Egy Maulana Vikri. "Remíza je spravedlivá pro obě mužstva, každopádně inkasovaná branka nás mrzí. Nastoupili jsme v kombinované sestavě, ale hráči utkání zvládli. Trošku jsme ztráceli kvalitu, ale musím říct na naši obhajobu, že terén byl velmi složitý," řekl olomoucký kouč Václav Jílek pro klubovou televizi.
Olomoučtí sehrají další utkání Tipsport ligy 2. prosince v Prostějově, kde vyzvou celek slovenské Skalice.

FC ViOn Zlaté Moravce–Vráble – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1)
Branky: 20. Pinte, 82. Vikri – 8. Zifčák (pen.), 76. Grečmal.
Rozhodčí: Machálek – Hurych, Dohnálek. ŽK: Pinte.
Zlaté Moravce-Vráble: Lukáč (46. Chropovský) – Sul’a (19. Toml), Almeida (75. Homola), Pintér (46. Múdry), Šuvalija, Čonka – Duga (46. Ďubek), Pinte, Brenkus – Vestenický (64. Vikri), Niarchos (46. Mondek). Trenér: Ivan Galád.
Sigma Olomouc: Stoppen (72. Koutný) – Poulolo, Pokorný, Vraštil – Hadaš (60. Grečmal), Sedlák, Grygar (75. Studený), Sláma – Uriča (46. Vaněček) – Zifčák, Matoušek (60. Fabiánek). Trenér: Václav Jílek.

Zdroj: Kryštof Neduchal, breclavsky.denik.cz

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva následující zápasy?

Přehled věech našich víkendových výsledků.

deník.cz: Lanžhot ve Staré Říši nezaváhal. Potřebovali jsme se rozjet, přiznal Hílek

Napravili reputaci. Fotbalisté Lanžhota po dvou porážkách opět naplno bodovali. V sobotním duelu dvaadvacátého kola divize D zvítězili na...