Martin Daneš | | mládež

Dorostenecké derby vyznělo jasně pro Lanžhot

Sobotní dorostenecké derby mezi Lanžhotem U19 a FKM Podluží U19 bylo přesunuto kvůli ušetření hrací plochy na Pastvisko, přesto si zápas nenechalo ujít asi 150 diváků. Zápas byl vyrovnaný pouze prvních deste minut, pak vstřelil Tomáš Bartoš první gól domácích a ti převzali otěže zápasu. Soupeře prakticky nepouštěli do žádných šancí a sbírali si balony ještě před vlastní šestnáctkou. Aktivní Bartoš přidal do poločasu ještě jednu branku, pak Lanžhot nastřelil dvakrát břevno. Definitivní tečku za zápasem udělal až pět minut před koncem Alex Lishchina. Konečné skóre 3:0 je tak pro Podluží milostivé, bohužel muška starších dorostenců Sokola byla tentokrát hodně nepřesná a chybělo i trošku štěstí. Pátou výhrou ze šesti zápasů se Lanžhot posunul zpět na třetí místo tabulky 5. ligy dorostu za vedoucí Bzenec a Kyjov.