Lanžhot - Břeclav 2 : 1

28.10.2018 | Josef Říha

Před skvělou diváckou kulisou se radovali zaslouženě domácí.

13. kolo | Neděle 28.10.2018, 14:30 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - MSK Břeclav

Branky: 22. + 62. Ciprys Radoslav - 88. Smejkal Adam

Žluté karty: 60. Fiala

Rozhodčí: Mrázek Petr - Hanák Petr, Slováček Adam

Sokol Lanžhot: Klimeš - Dobšíček, Hílek (74. Vrábel), Bartoš, Tóth, Čambal, Bartal, Šenk, Ciprys (90. Weiss), Krejčíř (87. Šefčovič), Mikúšek

MSK Břeclav: Fibingr - Hloch, Simandl, Schüller, Kristoň (36. Čermák), Fiala, Trčka (87. Dřevěný), Musil, Herman, Smejkal, Ianosteac

Lanžhot – Zápas, ve kterém měl navzdory těsnému výsledku více ze hry domácí celek, rozhodl dvěma trefami slovenský středopolař Radoslav Ciprys. Břeclavané snižovali až v samotném závěru na konečných 1:2. „Byli jsme v zápase jasně lepší a mohli jsme vyhrát daleko větším rozdílem, ale neproměňovali jsme šance. Tolik příležitostí jsme už dlouho neměli,“ uvedl k utkání trenér Lanžhota Milan Valachovič.
Hosté soupeři příliš sekundovat nedokázali, přesto v závěru duel zdramatizovali. „Soupeř předvedl kvalitu. Lanžhot má v kádru hráče se zkušenostmi z první a druhé nejvyšší soutěže, naši fotbalisté jsou mladí a šlo na nich vidět, že je velikost zápasu svázala. I když jsme v závěru vstřelili kontaktní gól, na vyrovnání to nebylo,“ přiznal trenér Břeclavi David Pazdera.
To Valachovič, někdejší trenér MSK Břeclav ještě z třetiligových časů, souboji proti svému bývalému týmu velkou váhu nepřikládal. „Zápasy proti MSK pro mě měly velký náboj první roky, kdy jsem odešel do Hlučína. Teď už je to přeci jen pět roků a soupeři jsme se začali speciálně věnovat jen dva dny předem. Ani v kabině jsem nezmiňoval aspekt derby,“ pravil Valachovič.
Lanžhot od úvodu utkání diktoval tempo hry, domácího brankáře MSK Fibingra v první čtvrthodině přivítali několika prudkými hlavičkami. Všechny ale mířily nad branku. Až ve třiadvacáté minutě se silný centr z pravé strany snesl přímo na hlavu volného Ciprysa a zkušený záložník nedal gólmanovi šanci. Velkou příležitost navýšit rozdíl ve skóre měl domácí kapitán Hílek, ale bombu poslal do břevna.
Svěřenci trenéra Pazdery si v první půli žádnou vyloženou šanci nevypracovali. „Byl to pro nás náročný zápas v krásné atmosféře, který už zase dlouho zažít nemusíme,“ zmínil Pazdera.
Po změně stran se hosté osmělili a vytvořili si i několik šancí, při nichž si Klimeš konečně osahal balon. Jenže nakonec se z gólu radovalo většinové osazenstvo stadionu.
Po hodině hry dostal kolmici do běhu Ciprys a sólový únik přes půlku hřiště zakončil přesně. Alespoň náznak dramatu pak vytvořil tři minuty před koncem zápasu Smejkal, který hlavou snížil na 1:2.
Bylo už však příliš pozdě. Lanžhot poskočil v divizi po třetí výhře v řadě na sedmou příčku, Břeclav je jedenáctá. „Po sérii proher jsme už dříve do našeho programu zařadili o trénink navíc a vyplatilo se. Postupně hráči začali věřit systému a teď se to projevuje a vyhráváme,“ podotkl Valachovič.
Do konce podzimní části sezony zbývá odehrát dvě kola. Břeclav v sobotu hraje předposlední zápas podzimu proti favorizovaným Rosicím, Lanžhot čeká duel v Havlíčkově Brodě.
Zdroj:breclavsky.denik.cz, Václav Petrů, Martin Daneš

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Členská schůze fotbalového oddílu

Členská schůze fotbalového oddílu se uskuteční v pátek 22.2.2019 od 18 hodin v zasedací místnosti stadionu Na Šlajsi.

Halový turnaj Lanžhot - MINI přípravka

Halový turnaj MINI přípravky - Lanžhot 12. 1. 2019

Mistelbach - Vánoční turnaje U11

Turnaje U11 - 27.12. a 30.12.2018