První domácí duel Lanžhota: téměř sedm stovek diváků a těsná prohra s favoritem

12.08.2018 | Josef Říha

Lanžhot – 680 diváků přihlíželo domácí premiéře Sokola Lanžhot v divizi. Ani přes mohutnou podporu svého mužstva nakonec fanoušci zisk bodů neoslavili, přesto na závěr domácí tým doprovodili do kabin potleskem. Nováček čtvrté nejvyšší soutěže v nedělním duelu dlouho vzdoroval jednomu ze favoritů letošního ročníku Blansku, nakonec prohrál po jediné trefě ze 79. minuty 0:1.

2. kolo | Neděle 12.08.2018, 17:00 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - FK Blansko

Branky: 79. Urbančok

Žluté karty: 38. Hílek, 72. Šenk - 54. Chloupek, 81. Feik

Rozhodčí: Kolář Jaroslav - Mayer Petr, Hlubinka Jakub

Sokol Lanžhot: Klimeš - Dobšíček, Hílek, Tóth, Kleiber (65. Weiss), Čambal, Bartal, Šenk (76. Šefčovič), Ciprys (86. Rehák), Krejčíř, Mikúšek

FK Blansko: Doležal - Mezlík, Huška, Urbančok, Traore (80. Tulaydan), Chloupek (63. Dvořák), Sedlo, Bednář, Buchta, Feik, Šmerda (71. Minx)

„Byl to kvalitní zápas, narazili jsme na nejlepší mužstvo soutěže. Podle mě bude hrát Blansko s Rosicemi o postup. V prvním poločase jsme měli zbytečný respekt kvůli vysoké návštěvě i tomu, že hrajeme po šedesáti letech takovou soutěž. Ve druhém poločase jsme se zvedli a vytvořili si tři tutovky. Skóroval ale soupeř,“ hodnotil zápas trenér Valachovič.

V utkání dvou ambiciózních družstev měli za slunného nedělního podvečera dlouho více ze hry hosté, kteří hrozili zejména v úvodu. Postupem času se Lanžhotu podařilo s týmem plným zkušených hráčů s ligovými zkušenostmi držet krok a předcházet nebezpečným situacím. Ve druhém poločase Valachovičovi svěřenci podporováni zaplněnou tribunou vyráželi do nebezpečných brejků.

Nejblíž rozdílové trefě se ocitl v 77. minutě Čambal, ovšem z šestnáctky těsně minul bránu. Podle pravidla nedáš – dostaneš se o dvě minuty později radovali hosté. Urbančok poslal odražený míč z hranice šestnáctky neomylně k tyči. Lanžhot toužil po vyrovnání, ale další příležitost si nevytvořil.

Při prvním domácím utkání vyšli fotbalisté Sokola bodově naprázdno, Blansko zůstává po dvou duelech stoprocentní.

Zdroj: Václav Petrů https://breclavsky.denik.cz

Fotogalerii Martina Daneše z utkání najdete ZDE

Fotogalerii Josefa Kratochvíla z utkání najdete ZDE

Záznam zápasu:

Ohlasy

Milan Valachovič, trenér Sokol Lanžhot: „Byl to kvalitní zápas, narazili jsme na nejlepší mužstvo soutěže. Podle mě bude hrát Blansko s Rosicemi o postup. V prvním poločase jsme měli zbytečný respekt kvůli vysoké návštěvě i tomu, že hrajeme po šedesáti letech takovou soutěž. Ve druhém poločase jsme se zvedli a vytvořili si tři tutovky. Skóroval ale soupeř,“

Tomáš Kolouch, trenér FC Blansko: „Zatím jsem působil převážně u mládeže. Takže v divizi jsem poprvé a bylo to pro mě fantastické. Kamarádi mě připravovali na bouřlivou kulisu. Domácí fanoušci byli skvělí a pro svůj tým určitě tím pověstným povoleným dvanáctým hráčem. Musím před nimi smeknout, protože výkon mužstva dokázali na závěr i přes prohru ocenit,“
„Pro nás je to určitě velmi cenné vítězství. Nastoupilo proti nám velice kvalitní mužstvo, které chce hrát fotbal a v divizi určitě nebude hrát druhé housle. Jsem rád, že jsme potvrdili zisk tří bodů z úvodního domácího utkání. Moc jsme se netlačili do koncovky, a proto jsem hráče upozorňoval, abychom více zakončovali. Soupeř měl výborný přechod z obranné do útočné fáze, čímž nás velmi zlobil. Rozhodující gól jsme ale vstřelili my,“

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK

ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

# - číslo dresu
Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
MIN - počet odehraných minut
G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

V sobotu od 11hod hrajeme v Břeclavi

Zajímavý přípravný zápas bude k vidění v sobotu na stadionu MSK Breclav.

Peter Šenk přidal další start v základu Líšně

Druhý start v základní sestavě SK Líšeň si po zimním přestupu z našeho klubu připsal Peter Šenk a to v dnešním bezgólovém zápase 25...

Zázemí na Šlajsi pro rozhodčí v novém

Rekonstrukce nevyhovující kuchyně a sprch pro rozhodčí