5:4 (3:1)
Josef Říha | | muži

Přestřelka na závěr

Bzenec inkasoval v generálce pět gólů

Bzenec – Tohle je zdvižený varovný prst před startem jara. Bzenečtí fotbalisté inkasovali v posledním přípravném zápase pět branek. I když svěřenci trenéra Libora Škodíka staršího v generálce na Starou Říši dotahovali náskok soupeře z nižší soutěže, nakonec domácímu Lanžhotu podlehli 4:5. Slovanu k obratu nepomohly dvě trefy kapitána Petra Kasaly, parádně zahraný trestný kop mazáka Davida Šmahaje ani branka Tomáše Košuta.

branky: Pálka Tomáš 3x, Šenk Peter, Rehák Stanislav - Kasala Petr 2, Šmahaj David, Košut Tomáš

Stadion: hřiště Na Pastvisku, Lanžhot

Šestý tým divize D více než sobotní výsledek trápí pár dnů před startem druhé poloviny sezony absence Škodíka, Sasínka, Rešky nebo Pyclíka. Bzenečtí totiž přijeli na Podluží s jediným náhradníkem, kterým byl gólman Mrkvica. „Naše problémy s marodkou a se zraněním hráčů pokračuje i týden před mistrovskými zápasy,“ říká kouč Slovanu Libor Škodík.

Proto zkušený trenér některé svěřence raději šetřil a o víkendu jim dal ještě volno na doléčení. „Zmiňovaní hráči by možná s nějakým sebezapřením mohli nastoupit i v Lanžhotě. I když se jejich zdravotní stav zlepšuje, nakonec jsme to vyhodnotili tak, že nebudeme riskovat. Poslední přípravné utkání jsme ještě obětovali, abychom se plnohodnotně nachystali na první mistrovské utkání,“ prohlásil Škodík.

První poločas mu ale příliš radosti nepřinesl. Bzenec na Podluží nepřipomínal mužstvo z konce podzimu ani loňského vítěze krajského přeboru. Hosté po pětačtyřiceti minutách prohrávali se Sokolem 1:3. „S prvním poločasem jsem nebyl absolutně spokojený. Nelíbilo se mi nasazení hráčů ani s předvedená hra. Domácí nás předčili bojovností i chutí hrát. Po zásluze vedli o dva góly,“ řekl Škodík.

Hosté v úvodní části skórovali pouze jednou. Na 2:1 snižoval špílmachr Šmahaj. Bývalý ligový záložník z trestného kopu nechytatelnou střelou vymetl šibenici. Jinak toho hráči Slovanu mnoho neukázali.

Slováckému celku pomohla až razantní poločasová domluva. Ve druhé půli se obraz bzenecké hry rapidně zlepšil. Hosté získali herní převahu, ale přesto nedokázali výsledek otočit. Slovan po chybách v defenzivě inkasoval další dvě branky a nakonec prohrál 4:5. „Když shrnu celých devadesát minut, bylo to remízové utkání,“ říká Škodík.

Známého kouče štvaly hlavně inkasované jednoduché a laciné branky. „Vzpomenout musím situaci, kdy si stoper Tomáš Petrucha při obranném zákroku podvrtl kotník. Toto nešťastné zranění ho natolik limitovalo, že jsme z toho dostali branku,“ kroutí hlavou šéf bzenecké střídačky.

Hosté sice duel za nepříznivého stavu 1:4 zdramatizovali, když se prosadili Kasala s Košutem, na vyrovnání už ale favorit nedosáhl. Bzenečtí fotbalisté nedotáhli několik nadějných akcí, Kasala a spol. navíc špatně řešili i brejky a přečíslení. „Příležitosti jsme ve druhé půli měli dost. Bohužel jsme šance nedokázali zužitkovat,“ mrzí hostujícího trenéra.

Náladu hostům zlepšila až tradiční moravská zabijačka, na kterou je hned po utkání pozval jeden z představitelů Sokola Lanžhot Jiří Bartoš. „Je to náš kamarád, takže jsme tam po zápase poseděli,“ dodal Škodík.

Jeho tým odstartuje jarní části sezony ve Staré Říši. O tom, zda se bude na Vysočině hrát v sobotu nebo v neděli, se rozhodne až v týdnu. „Domácí počítají i s variantou, že se v případě nepříznivého počasí bude hrát na umělé trávě v Jihlavě,“ vysvětlil Škodík. Oficiální úřední termín je zatím neděle 15.00.

Zdroj: Libor Kopl, Hodonínský deník

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva o následujícím víkendu zápasy?

Přehled věech našich víkendových výsledků.

deník.cz: Lanžhot ve Staré Říši nezaváhal. Potřebovali jsme se rozjet, přiznal Hílek

Napravili reputaci. Fotbalisté Lanžhota po dvou porážkách opět naplno bodovali. V sobotním duelu dvaadvacátého kola divize D zvítězili na...