Vysoká prohra na půdě Mutěnic.

FK Mutěnice:

Kratochvíla - Maršálek H., Kupčík, Lamáček (79. Bíza), Vydařilý, Košťuřík (83. Varmuža), Drápal, Hromek (26. Trávník), Koplík (84. Čepil), Maršálek J., Novotný

Trubač - Uher, Žaloudek, Hílek, Pálka, Žáček (82. Hrnčíř), Kleiber, Čambal, Rehák, Velický, palkovič

branky: 38. Koštuřík Dalibor, 40. Maršálek Hynek, 54. vlastní, 77. Maršálek Jiří
ž.k.: 61. Vydařilý, 74. Kratochvíla, 83. Bíza - 32. Kleiber
rozhodčí: Martinec Michal - Petko Marko, Denev Alex

Stadion: Mutěnice

Mutěnice čtyřmi góly přehrály Lanžhot. Na vedoucí Tišnov ztrácejí dva body

Mutěnice – Mutěničtí fotbalisté se po neúspěšném období, ve kterém si připsali jednu remízu a dvě porážky, znovu rozjeli. Před týdnem vinaři jasně přehráli Bohunice, v neděli uspěli i proti Lanžhotu. Celek z Hodonínska ve 12. kole zvítězil přesvědčivě 4:0 a v tabulce krajského přeboru se dostal za vedoucí Tišnov na druhé místo.

Mutěnický stoper Lubomír Kupčík (ve žlutém dresu) neměl v hlavičkových soubojích problémy, vinaři doma zdolali Lanžhit 4:0. Foto: DENÍK/Libor Kopl

Setkání dvou bývalých spoluhráčů z Ratíškovic, trenérů Petra Zemánka a Petra Vybírala, dopadl lépe pro mutěnického kouče, který pokazil kamarádovi neděli, když mu se svým týmem připravil třetí letošní porážku. Vinaři naopak brali tři body už podeváté. „Vítězství je zasloužené. I když Lanžhot určitě nebyl odevzdaným soupeřem a v poli hrál docela solidně, dostávali jsme se do šancí a stříleli góly. V koncovce jsme byli efektivní, výsledek je zasloužený," řekl Zemánek, který svěřence opět po týdnu za předvedený výkon chválil.

„Hráli jsme opravdu dobře, navíc nám pomohly slepené góly do kabiny," prohlásil Zemánek.

Slovácký celek proti Lanžhotu přibrzdilo pouze zranění záložníka Hromka, který už ve 26. minutě přenechal své místo v mutěnické sestavě bývalému kapitánovi Trávníkovi. „V prvním poločase jsme na chvíli vypadli z role a polevili, na konci úvodní části jsme však soupeře přehráli a z převahy vytěžili dva góly," řekl domácí trenér.

Soupeře z Podluží ve 38. minutě načal kanonýr Koštuřík, pojistku vzápětí přidal Hynek Maršálek.

Domácí se uklidnili a po přestávce protivníka definitivně dorazili. Po rohovém kopu Lukáše Koplíka na přední tyči stojící Čambal nešťastně hlavou usměrnil balon do vlastní branky, na konečných 4:0 upravil po Drápalově vysunutí Jiří Maršálek, který svůj samostatný únik zakončil střelou mimo dosah bezmocného brankáře Trubače.

Hosté se snažili debakl zmírnit, ale do pořádného zakončení se za devadesát minut nedostali. „Lanžhot hrát dobře po šestnáctku, vyložené šance na rozdíl od nás ale neměl," uvedl Zemánek.

Naopak vinaři byli dál při chuti a do konce střetnutí mohli přidat další góly. Dva góly měl na kopačce střídající Marcel Čepil. Mutěnický forvard se na trávník po dlouhé pauze, v zakončení ovšem nebyl přesný. „Nic jsem mu nevyčítal. Jsem hlavně rád, že se zase dostal do hry. Tři týdny byl úplně mimo, noha už ho nezlobí," řekl Zemánek.

Celek z Hodonínska se díky výhře 4:0 dostal v tabulce krajského přeboru před Bystrc na druhé místo. V čele je Tišnov, který o víkendu překvapivě klopýtl s Ivančicemi. Švancara a spol. vedou krajský přebor už pouze o dva body. „Jsme rádi, že jsme se po útlumu zase chytli. Je dobře, že Tišnov ztratil, alespoň je pořád o co hrát," říká Zemánek.

Jeho tým nyní čeká těžký duel v brněnských Bosonohách.

16 Palkovič Filip Z 90 0 0 0

Program zápasů našich mužstev (DOPLNĚNA POZVÁNKA)

Kde a kdy hrají naše mužstva následující zápasy?

Přehled věech našich víkendových výsledků.

deník.cz: Lanžhot ve Staré Říši nezaváhal. Potřebovali jsme se rozjet, přiznal Hílek

Napravili reputaci. Fotbalisté Lanžhota po dvou porážkách opět naplno bodovali. V sobotním duelu dvaadvacátého kola divize D zvítězili na...