přípravné, sobota 29.01.2022, 10:30

Moravan LedniceSokol Lanžhot

1:2 (1:1)

Vítězství v Lednici vystřelili Lanžhotu obránci

Velká marodka postihla v týdnu lanžhotské fotbalisty, proto měl trenér Hílek docela problém poskládat na sobotu zdravou jedenáctku fotbalistů. Nakonec zápas odehrálo 12 statečných a vybojovalo v Lednici těsnou výhru 2:1. Do vedení dostal Lanžhotčany na malé lednické umělce po 20 minutách hry zadák Peter Šenk, jenže Lednice obratem vyrovnala. Vítěznou branku zaznamenal hned po změně stran další obránce Mihál. Vítězství Lanžhota mohlo být i vyšší, ale šance z konce druhé půle už zůstaly neproměněny. Příští sobotu 5.2. odpoledne čeká Lanžhotčany další příprava na trávníku druholigového slovenského Rohožníku.

Moravan Lednice:

Prokop (46. Minařík) - Kacr (70. Vala), Ianosteac, Wolgemuth D. (46. Čapka), Wolgemuth T. (75. Wolgemuth D.) - Mach (70. Oscar), Simandl, Gajdoš (88. Mach), Očenášek (46. Ferby), Černín (46. Poláček) - Osička (46. Wallisch)

Klimeš – Šenk, Mikúšek, Mihál, Morávek – Pidruchnyi, Petrla (75. Kleiber), P. Balážik, R. Balážik - Ciprys, M.Kosorin

Branky Lanžhota: 19. Šenk Peter, 66. Mihál Norbert

Diváci: 40

Stadion: UT Lednice

Lanžhotské áčko v týdnu připomínalo lazaret. K několika zraněným hráčům a těm, co se doléčují, se přidaly i další nemocní. V týdnu tak byl problém sestavit jedenáctku, a tak se sestava lepila, jak to jen šlo. „Byl trošku problém sestavit manšaft, ale hrát jsme určitě chtěli, protože hráči, kteří tu trénují, pro ty je víkendový zápas vyvrcholením jejich snahy. Jsem rád, že jsme zápas se ctí absolvovali, i když nám vzadu hrál jediný ortodoxní obránce Mikúšek,“ oznamoval po zápase aktuální trable se sestavou lanžhotský trenér Jaroslav Hílek, který musel znovu při skládání týmu sáhnout i do béčka.

Lanžhot byl prvních 20 minut lepším týmem a vyvrcholilo to krásnou kombinací na jeden dotek, na jejímž konci byl Peter Šenk. Jenže domácí fotbalisté vedoucí I.A třídu za minutu vyrovnali, také po povedené útočné kombinaci. Vítězný gól Sokola dával hned po změně stran sváteční střelec Norbert Mihál.

„Je tu malé hřiště, soupeři stačilo trošku víc bránit. Odehráli jsme to ale dobře, možná jsme mohli mít trošku víc šancí, víc pronikat k soupeři přes kraje. Mrzí mě, že jsme hned po vstřelení branky dostali vyrovnávací gól, tam jsme přistupovali trochu benevolentně, to jsme mohli lépe odbránit. Ale ke konci zápasu už tam byly dobré šance, mohli jsme přidat další branky,“ narážel Hílek hlavně na zahozené šance Kosorina a Ciprysa. Oba ale lednickou branku po individuálních průnicích přestřelili. Ve druhé půli ještě Mikúšek trefil tyčku.

V zápasové sestavě se kromě Radka Petrly z béčka Lanžhota objevil i zkušený Radoslav Ciprys, staronová tvář v lanžhotském dresu, která odehrála podzim v rakouském Hohenau. Celý zápas odehrál i starší bratr Petera Balážika Richard. „Richard je u nás zatím na zkoušce. Rado si s námi znovu rád zahrál, ale jeho angažmá u nás ještě není jisté. Uvidíme. Hlavně potřebujeme, aby se nám do příště hráči uzdravili,“ dodal Hílek k novým jménům v sestavě.

Hodnocení zápasu z pohledu domácích najdete ZDE.

Fotogalerie

Program zápasů našich mužstev

Kdy a kde hrají o nadcházejícím víkendu naše mužstva.

deník.cz: Lanžhot nezvládl klíčovou bitvu. Zbrojovce trefil výhru Polák v 91. minutě

Klíčový zápas. Fotbalisté Lanžhota v případě úspěchu mohli dotáhnout vedoucí rezervu Zbrojovky na rozdíl tří bodů, šlágr...

Kompletní přehled všech našich výsledků.